Klasické a důsledně standardizované prvky použité při konstrukci Etalonu jsou prověřeny předchozími generacemi kol a jsou zárukou neobyčejné životnosti a spolehlivosti.
Použití řetězových kol velkého průměru radikálně snižuje namáhání rámu a zvyšuje životnost všech částí převodu. Vysoká životnost frézovaného převodníku je znásobena zvětšenou šířkou činné plochy ozubení.Velký úhel opásání řetězových kol dále podstatně prodlužuje jejich životnost a umožňuje jejich využívání do vyššího stupně opotřebení. Řetěz je výrobcem dodáván snýtovaný se zárukou vysoké kvality spojení.Originální napínák řetězu CFT  je chráněn proti poškození zvenčí a plní svoji funkci za každých okolností.

Tlumič zadní vidlice je zcela skryt uvnitř rámu a je tak maximálně chráněn proti znečištění
i poškození.

Vysoko umístěné uložení čepu zadního závěsu omezuje možnost znečištění robustních ložisek závěsu a přispívá k jedinečné životnosti rámu.

ETALON – první a jediné celoodpružené jízdní kolo kategorie crosscountry do detailů uzpůsobené pro užití náboje s vnitřním řazením převodových stupňů Rohloff Speedhub 500/14,  kompatibilní s brzdami Magura FIRM-tech, účelného designu, s vysokou pevností rámu, neobvyklou úrovní využití energie jezdce, unikátními  jízdními vlastnostmi a pozoruhodnou životností a spolehlivostí.

Podrobnosti jsou v částech Zpráva o Etalonu a Porovnej své kolo s Etalonem.