Dave Flather
(President Extreme Sports Group Inc. - Vancouver, BC)

Wow, you have built an awesome looking bike! I really like your chain tensioner system - way up out of the way is always best and simple too!
I could not see everything I'd like to, … .Sounds like you have got a real, winning design!
 

Peloton 2/2006 … brzy získávám příjemný pocit nadvlády jezdce nad strojem. Zkouším vyváženost stroje přeskočením zpomalovacího prahu. Etalon je dokonale sladěn, vidlice je hmotnostně v rovnováze s převodovkou. …zkouším spurtovat. Kolo vyráží jak střela,.. . V terénu zadní stavba v pohodě žehlí všechny nerovnosti v rozsahu celého zdvihu. … Samotné jízdní vlastnosti biku jsou ideální ve všech směrech. Rovnováha je i v často hodnoceném poměru mezi točivostí a vedením směru. …Táhlá stoupání zdoláme bez větších problémů. …Prudké výjezdy jsou z hlediska konstrukce rámu a jeho vlastností hračkou, přední kolo drží a nezvedá se. … Etalon je pro zájemce o kolo s převodovkou Rohloff rozhodně obdivuhodným strojem.
 
Jindřiška Bejstová  (zástupce Merida v Plzni) Je to famtastické ty sjezdy a vlastně ty výjezdy také. ….a to příslušenství jak maká. ... lidi Vám urvou ruce.
 
p. Horký,
(Gebhardt s.r.o., výrobce klik a převodníků)
Je to pohádka  Konečně jsem se díky převodovce bezstarostně svezl. Jel jsem stajně rychle jako na kole, na které jsem zvyklý jen s tím rozdílem, že to co jezdím ze sedla jsem jel v sedle.